INFO KONTAKT PŘEHLED VÝSTAV AKTUÁLNÍ VÝSTAVA AKTUÁLNÍ NABÍDKA KNIHY UMĚLCI GALERIE LITERA

Umělci

Beeri TuviaBenda VáclavBeran ZdeněkBeránek JiříBeuys JosephCastellon FedericoChabot AndreCragg TonyHardy JohnHernández Pijuan JoanLüpertz MarkusMaterna VladimírNačeradský JiříNitsch HermannONA B.Pauzer KarelPurkrábková HanaSkála FrantišekSobotka IvanTàpies Antonio

Anderle Jiří


 Anderle vystudoval Vyšší školu uměleckého průmyslu a Akademii výtvarných umění v Praze. V letech 1961 – 69 pracoval v Černém divadle Jiřího Srnce a s tímto souborem cestoval po celém světě.
Vystavuje od roku 1962, samostatně od roku 1966.Cheap Breitling Replica V roce 1968 vystavuje poprvé v USA: Nejnovější grafika z Prahy, Corcoran Gallery, Washington, D. C. (sbírka Jana a Medy Mládkových). Rok poté začíná spolupráce s Jacques and Anne Baruch Gallery v Chicagu, která pak organizuje Anderleho výstavy a propaguje jeho dílo po celých Spojených státech. Jacques Ludovicy z Lucemburku seznámil s dílem Jiřího Anderleho galerii Baukunst v Kolíně nad Rýnem. Tato galerie začíná vydávat katalog grafických děl Jiřího Anderleho
V letech1969–73 je asistentem u profesorů Jiřího Trnky a Zdeňka Sklenáře na Vysoké škole uměleckoprůmyslové Breitling Replica Watches v Praze (Ateliér grafiky a ilustrace).
1971 Účastní se výstavy k 500. výročí narození Albrechta Dürera, uspořádané Společností Albrechta Dürera v Norimberku - Albrecht Dürer zu ehren (Albrecht Dürer Gesellschaft Nürnberg). Výstava grafiky v Konsthallen v Uppsale (společně s Jiřím Johnem a Adrienou Šimotovou).
1982 Obrazy z cyklu ILUZE A REALITA jsou vystaveny v Centrálním pavilonu na Benátském bienále, na tematické Luxury Replica Watches výstavě ARTE COME ARTE: PERSISTENZA DELL OPERA (Umění jako umění: trvání díla). Retrospektiva grafiky v Nationalmuseum ve Stockholmu.
1983 Edition Baukunst Köln vydává monografii Anderleho děl (texty: J. Kotalík, J. Mašín, G. Köhrmann, B. Hrabal).
Účastní se výstavy Dessins Tcheques du 20eme siecle v Centre Georges Pompidou v Paříži.
1984 Další prezentace Anderleho prací v centrálním pavilonu Benátského bienále na tematické výstavě ARTE ALLO SPECCHIO (Umění v zrcadlení).
1986 Vyučuje na Letní akademii v Salcburku.
1990 Končí spolupráce s galerií Baukunst-Galerie v Kolíně nad Rýnem.Rolex Replica Watches Ve vydávání katalogu jeho grafických listů pokračuje galerie Götz ve Stuttgartu. První krátká cesta do New Yorku po 28 letech.
1995 Retrospektiva grafických listů a kreseb v Národní galerii v Praze. 1996 Retrospektiva obrazů v Císařské konírně Pražského hradu.
Počet Anderleho samostatných výstav v celém světě se blíží stovce, tam také získal okolo čtyřiceti cen. Je zastoupen například v newyorském Metropolitním muzeu, pařížském Centre Georges Pompidou, vídeňské Albertině a mnoha dalších důležitých světových veřejných i soukromých Cheap IWC Replica sbírkách. 


www.anderle.cz


Warning: getimagesize() [function.getimagesize]: Unable to access ./foto/main/219.jpg in /home/www/literanavratil.cz/public_html/www/script/artists.php on line 125

Warning: getimagesize(./foto/main/219.jpg) [function.getimagesize]: failed to open stream: No such file or directory in /home/www/literanavratil.cz/public_html/www/script/artists.php on line 125
118.jpg
Konfrontace
125.jpg
Pan, syrynx a stařena
219.jpg
HOME